Blog

Prowadząc blog, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

• Dla kogo?
Dla każdego kto miał, ma lub będzie miał styczność z zagadnieniami związanymi z budową domu, kupnem działki, pośrednictwem nieruchomości. Także dla tych, których interesuje rynek nieruchomości.
• Po co?
Przede wszystkim po to, aby każdy, kto czyta, wyciągnął dla siebie informacje, które może wykorzystać w praktyczny sposób. Odnośniki kierują do źródeł, gdzie można pogłębić wiedzę – dla zainteresowanych.
• O czym?
O nieruchomościach i związanymi z nimi: przepisach, wymaganiach, umowach, nowinkach, a także o współpracy z pośrednikami.
Czwartek, Sierpień 26, 2021, 10:31

Większość z nas uczestniczyła w różnego rodzaju kursach bądź szkoleniach. Dla sporej części jest to nieodzowna część naszej pracy. Musimy się szkolić, aby być na bieżąco w interesującej nas tematyce. Na co zwrócić uwagę?

 

W tym miejscu warto sobie zadać pytanie, co zrobić, aby tak spędzony czas przyniósł oczekiwane efekty. W przypadku rynku nieruchomości, z uwagi na dynamikę jego rozwoju, aby dobrze wypełniać swoje zadania, należy nieustannie podążać za zmieniającym się prawem, trendami, czy sytuacją gospodarczo-społeczną.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkolenia?

 

Odpowiedź powinna brzmieć: na to, co jest nam najbardziej potrzebne. Na wiedzę, którą chcemy rozwinąć. Ważne jest, by szkolenie było kolejnym krokiem na ścieżce naszej kariery, a nie odskocznią od codziennej pracy. Dlatego każdorazowo powinniśmy dokładnie prześledzić agendę szkolenia, czy zawiera wyłącznie interesującą nas tematykę. Podobnie jak w innych dziedzinach, najtańsze szkolenia nie zawsze oznaczają trafny wybór. Zwracajmy uwagę na prelegentów – ich doświadczenie. Przekazywane treści poparte przykładami z życia dają najlepsze efekty.

 

Szkolenia w erze covidowej

 

Branża szkoleniowa musiała szybko dostosować się do obecnej sytuacji. Stąd duża liczba zajęć w formie zdalnej. Wymaga ona dużego zaangażowania i samodyscypliny zarówno wykładowcy jak i uczestnika kursu. Warto zorganizować sobie wcześniej odpowiednie miejsce i czas, by szkolenie nie było tłem obowiązków domowych. Podobnie, jak przy wykładach stacjonarnych, o tym, ile wiedzy wyciągniemy ze szkolenia, decyduje nasze nastawienie oraz zaangażowanie. Oczywiście, poziom przygotowania wykładowcy ma tutaj także ogromne znaczenie. Ponadto, pytajmy już na początku, jakie materiały otrzymamy od prowadzących, aby można było je wykorzystać.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które także praktykuję, są szkolenia „szyte na miarę”, to znaczy dla małej grupy osób, o zidentyfikowanej tematyce. Mogą być przeprowadzane bezpośrednio w siedzibie Klienta. Przybierają one wówczas formę warsztatu, ponieważ mamy intensywną interakcję na linii wykładowca – kursant.

Podsumowując, wybierając szkolenie, skoncentrujmy się na doświadczeniu i wiedzy osób prowadzących. A gdy już zdecydujemy się zainwestować nasz czas i środki w odpowiednie szkolenie, wykorzystajmy ten czas efektywnie. Dokonujemy swego rodzaju inwestycji w wiedzę.

 

Uwaga, autoreklama...

 

W swojej wieloletniej karierze uczestniczyłem w dużej liczbie szkoleń, warsztatów, seminariów. To pozwoliło wyciągnąć wnioski, jak zainteresować i przekazać wiedzę techniczną w odpowiedni sposób. Aby urozmaicić oraz pokazać zagadnienia teoretyczne w praktyce, stosuję liczne przykłady ze swojej praktyki. Odpowiednio przeszkolony i zadowolony uczestnik kursu jest moim głównym celem.

Zapraszam do kontaktu, przykładowy zakres moich szkoleń:

  1. Szkolenia dla pośredników zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Zakres szkoleń obejmuje m. in.: niezbędną dla pośrednika wiedzę techniczną, obejmującą aktualne przepisy techniczno-budowlane oraz dokumentację projektową, analizę cyklu inwestycyjnego od etapu wyboru działki poprzez projekt i budowę aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, współpracę pośrednika z urzędami, rzeczoznawcami, deweloperami oraz prawnikami, narzędzia pracy profesjonalnego i nowoczesnego pośrednika, dostosowanie rozwiązań do wymagań obecnej sytuacji rynkowej.  
  2. Szkolenia dla pracowników oraz freelancerów, dotyczące zarządzania projektami, obejmujące swoim zakresem m. in. cykl życia projektu, umiejscowienie projektu w organizacji, planowanie zadań – harmonogramy, weryfikację postępu prac, analizę ryzyka, niezbędną kadrę w projekcie, koordynację działań oraz pracę w projektach międzynarodowych.

Możliwość szkolenia zarówno stacjonarnie, jak i online.

szkolenia@adammertas.pl

tel. 601 431 682


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
(c)2021, Adam Mertas Nieruchomości